Elon Musk, Bitcoin geniş çaplı, kabul görmenin eşiğinde,

Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin’in “iyi bir şey” olduğunu ve ana akımın dikkatini çekmeye hazır olduğunu söyledi.

Pazar gecesi Clubhouse sohbet oturumu sırasında Musk , “Bence bitcoin, geleneksel finans çalışanları tarafından geniş bir kabul görmenin eşiğinde” dedi . “Diğer kripto para birimleri hakkında bir fikrim yok.”

Musk, birçok arkadaşının onu geçmişte Bitcoin almaya ikna ettiğini, ancak “partiye geç kaldığını” söyledi.

Milyarder CEO, 2013 yılında arkadaşlarından biri o sırada kripto para birimini tanıttığında biraz bitcoin satın alması gerektiğini ekledi.

Musk, geçmişte tweet attığı meme-coin olan Dogecoin’den de kısaca bahsetti ve Dogecoin hakkında “ara sıra” şakalar yaptığını söyledi.

“Bunlar gerçekten sadece şaka amaçlıdır, ancak Dogecoin kripto para birimleriyle dalga geçmek için bir şaka olarak yapıldığını biliyorsunuz, ancak kader ironiyi seviyor ve çoğu zaman bir arkadaşımın en ironik sonucun ya da en çok söyleyeceğimi söylediği gibi eğlenceli bir sonuç ve en ironik sonuç, Dogecoin’in gelecekte dünyanın para birimi haline gelmesi olacaktır. “

Musk’ın yorumları , Twitter biyografisine bitcoin ekledikten ve “Geriye dönüp bakıldığında kaçınılmazdı” yazdıktan üç gün sonra geldi , bu da muhtemelen bitcoin sözünün gerçekleşeceği anlamına geliyordu.

Tesla CEO'su 29 Ocak'ta "Bitcoin" sözcüğünü Twitter biyografisine eklemiş ve BTC

Musk’ın sözünden sonra Cuma günü Bitcoin yaklaşık% 15 arttı ve şu anda 33.800 $ ‘dan yaklaşık% 2 oranında işlem görüyor.

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Hindistan, kripto para birimlerini yasaklamak ve resmi dijital para birimi oluşturmak için yasa teklifi verdi

Read Next

MicroStrategy, 10 milyon dolar değerinde daha fazla bitcoin satın aldı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.