El Salvador Kendi Stabil Parasını Çıkarabilir,

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin kardeşlerinin planı yabancı yatırımcılara sunduğu bildirildi.

Latin Amerika dijital gazetesi El Faro Cuma gecesi , El Salvador hükümetinin tüketicilerin hizmetler için kullanabilecekleri yerel bir kripto para birimi başlatmayı planladığını bildirdi .

Ülkenin cumhurbaşkanı Nayib Bukele’nin kardeşleri Ibrajim ve Yusef Bukele, potansiyel yatırımcılara şu anda Colon doları olarak adlandırılan kripto para biriminin 2021’in sonunda piyasaya sürüleceğini söyledi. kardeşler teklifi bu yatırımcılarla tartışıyor.

El Faro’nun elde ettiği belgelere de dayandırılan rapora göre, kardeşler cumhurbaşkanını temsil ettiklerini söylediler. Haber, Orta Amerika ülkesi hükümetinin , orijinal kripto para birimini yasal ihale olarak ele alacak ve tüm işletmelerin Eylül ayına kadar mal ve hizmetler için ödeme olarak kabul etmesini gerektirecek olan cumhurbaşkanının bitcoin yasasını ezici bir çoğunlukla onaylamasından haftalar sonra geldi .

El Salvador hükümeti sözcüsü El Faro’ya planın “iptal edildiğini” söyledi ancak gazete, kimliği belirsiz bir kaynağa atıfta bulunarak planların şu anda yolunda olduğunu söyledi.

Gazeteye göre, cumhurbaşkanının kardeşlerinin Cardano, WhizGrid ve Algorand’dan temsilcilerle farklı zamanlarda bir araya geldiği bildirildi.kaynak

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Litvanya Binance’e Uyarı Verdi, Yatırımcıları Uyardı

Read Next

Bank of America, Bitcoin işlemlerine başlıyor

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla