Dubai DubaiCoin haberleri bir aldatmaca bir ilgimiz yok diye uyardı

Dubai hükümeti, Dubai’nin DubaiCoin olarak adlandırılan kendi kripto para birimini piyasaya sürdüğüne dair yaygın olarak dolaşan haberlerin bir aldatmaca olduğunu söyledi.

DubaiCoin, Cuma günü bir tweet attı ve DubaiCoin, “herhangi bir resmi makam tarafından asla onaylanmadı .”

Her şey nasıl başladı

24 Mayıs’ta PR Newswire’da , Dubai merkezli meşru bir blockchain firması gibi görünen ve DubaiCoin (DBIX) adında kendi parasına sahip olan Arabian Chain Technology adına sahte bir basın bülteni yayınlandı .

 İnternet Arşivinde bulunan bir kayıt , şu anda yayımlanmamış olan sahte basın açıklamasında, Dubai’nin “kendi dijital para birimini oluşturduğunu” ve dolaşımının “hem şehrin kendisi hem de yetkili komisyoncular tarafından kontrol edileceğini” söyledi .

Sürüm, DubaiCoin’in şehrin “De-Facto Dijital Para Birimi” haline geleceğini ve “gelecek vaat eden” madalyonun “dub-” adlı bir web sitesi aracılığıyla jeton başına 0,17 $ ‘lık bir başlangıç ​​fiyatından satın alınabileceğini iddia ederek devam etti. pay.com. “

Web sitesine artık erişilemez, ancak İnternet Arşivi’ndeki bir kayıt, insanların madeni paraya üç adımda yatırım yapabileceğini gösteriyor : İlk olarak, ad, e-posta adresi ve telefon numarası gibi ayrıntılarla bir form doldurmaları gerekiyordu . Sonra bir temsilci onları arar ve yerel paralarını DubaiCoin (DBIX) olarak değiştirirdi.

Haber hızla medyaya yayıldı ve sadece HitBTC kripto borsasında listelenen ArabianChain Technology’nin gerçek DubaiCoin’in (DBIX) fiyatı 24 saat içinde % 1.000’den fazla artarak yaklaşık 1.50 $ ‘a yükseldi . TradingView’e göre fiyat o zamandan beri keskin bir şekilde düştü ve kripto para şu anda 0,32 dolardan işlem görüyor.

ArabianChain Technology ayrıca 26 Mayıs’ta, sahte basın açıklamasının yayınlanmasından iki gün sonra, şirketin böyle bir duyuru yapmadığını ve dub-pay.com web sitesinin “sahte ve [a] aldatmaca” olduğunu tweetledi.

Crypto.com’dan gelen verilere göre kaç kişinin sahte DubaiCoin’e yatırım yaptığı belli değil, ancak gerçek DubaiCoin’in işlem hacmi (devlet destekli olmasa da) son 24 saatte 592.000 dolar civarında .kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Dogecoin balinaları köşeye çekildi

Read Next

Amerikan marketler ve kafeler zinciri Sheetz ödemeler için kripto para birimlerini kabul edecek

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.