Dogecoin Yatırımcısı Elon Musk’u dinleyerek 2 Ayda Milyoner Oldu

Bir dogecoin yatırımcısı, meme kripto para birimini öğrendikten ve tüm birikimlerini ona aktardıktan sonra iki aydan biraz daha uzun bir süre içinde nasıl bir kripto milyoneri haline geldiğine dair hikayesini paylaştı. Elon Musk’ın dogecoin hakkındaki tweetlerinden ilham aldığını söyledi.

Bir Doge Milyoneri Hikayesini Paylaşıyor

Los Angeles’ta bir müzik şirketinde çalışan 33 yaşındaki Glauber Contessoto, iki aydan biraz daha uzun bir süre içinde nasıl dogecoin milyoneri haline geldiğine dair hikayesini paylaştı.

Yatırımcı CNBC Make It’e Cuma günü yayınlanan bir röportajda, 5 Şubat’ta fiyatı yaklaşık 4,5 sent iken dogecoin’e 180.000 doların üzerinde yatırım yaptı. Reddit’te meme kripto para birimini öğrendi ve Tesla’nın teknisyenliği yapan Elon Musk’tan ilham aldı ve birkaç kez DOGE hakkında tweet attı .

Contessoto, birkaç nedenden dolayı dogecoin’e çekildiğini açıkladı. Dogecoin’i çevreleyen Reddit topluluğunu sevmenin yanı sıra, kripto paranın Shiba Inu “Doge” memesinden ilham aldığını takdir ettiğini söyledi. Aynı zamanda madeni paranın büyümesi konusunda da çok iyimser ve gelecekteki ailesine geçmek için “kuşaksal zenginlik” oluşturmasına yardımcı olabileceğine inanıyor. “Gerçekten fakir büyüdüm, bu yüzden bu benim için çok büyük bir anlaşma,” diye ekledi.

Ayrıca birçok dogecoin sahibi gibi o da şunları söyledi:

Birikimlerimi dogecoin’e yatırmamın bir nedeni Elon Musk … Adamın bir dahi olduğunu düşünüyorum.

Contessoto, DOGE’ye yatırım yapmak için Tesla ve Uber hisseleri de dahil olmak üzere sahip olduğu tüm hisse senetlerini sattı ve tüm birikimlerini kripto para birimine aktardı. Daha sonra uygulama aracılığıyla Robinhood’dan borç alarak marj üzerine yatırım yaptı.

Bazı uzmanlar dogecoin’e yatırım yapma konusunda uyardı. Örneğin, Galaxy Digital’den Bitcoin boğası Mike Novogratz, bu hafta CNBC’ye dogecoin’in “tam anlamıyla tüm arzın% 30’una sahip iki adama sahip olduğunu” söyledi. Bitcoin’in ayrıca, bitcoin gibi bir arz sınırına sahip olmayan dogecoin ile mevcut olmayan kapsamlı ve iyi finanse edilmiş bir ekosisteme sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

Contessoto için yatırım yaptığı ve arkadaşlarından gelen uyarılara rağmen kripto para birimini elinde tutması büyük bir riskti. Arkadaşlarından biri şu uyarıda bulundu: “Dostum, bu bir pompala ve dök [şema]. Sonunda sıfıra gidecek. “

Yaklaşık iki ay sonra, 15 Nisan gecesi dogecoin fiyatı yükselmeye başladı. Daha sonra% 400 artış gösterdi ve 16 Nisan’da 49 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı. Dogecoin nihayetinde 45 sent gibi rekor bir yüksekliğe ulaştı. Contessoto’nun 16 Nisan’daki Robinhood bakiyesi 1.081.441,29 dolardı ve Reddit’te başkalarının görmesi için yayınladı.

Dogecoinlerini yakın zamanda satma niyetinde olmadığı konusunda ısrar ederek şunları söyledi:

Planım, 10 milyon doları bulduğumda% 10’unu alacağım. Bu şeyler büyümeye devam edecek.

Dogecoin’in fiyatı şu anda Markets.Bitcoin.com’dan alınan verilere göre 0,284006 dolar. Fiyattaki son düşüşe rağmen Contessoto, DOGE bakiyesinin hala bir milyon doların üzerinde olduğunu söyledi.

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

7 (Yedi) USDC cüzdan adresi kara listeye alındı,

Read Next

Thodex vurguncusu lahmacun işine girmiş

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.