DeFi protokolü Celo, Euro’ya sabitlenmiş bir stabilcoin piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Merkezi olmayan bir dijital ödeme protokolü olan Celo’nun arkasındaki geliştiriciler, euro’ya sabitlenecek yeni bir stabilcoin piyasaya sürmeyi planlıyorlar.

Protokolün geliştirilmesine öncülük eden firmalardan biri olan cLabs’ın ortaklarından Marek Olszewski, The Block’a Celo topluluğunda son birkaç aydır bir euro stabilcoin piyasaya sürülürken bir “hareketlilik” yaşandığını söyledi.

Stabilcoin’in zincir içi yönetişim önerilerinin test edilmesi devam ediyor, ancak Olszewksi token’ın Mart ayında piyasaya sürülmesini bekliyor.

Celo platformu, geçen yılın yazında piyasaya sürülen ve mobil cihazlar üzerinden ödeme yapmak için kullanılabilen ABD dolarına sabitlenmiş bir stabilcoinin temelini oluşturuyor.

Analitik sitesi CoinMarketCap’e göre bugün Celo Doları, yaklaşık 28,5 milyon dolarlık piyasa değeriyle 0,996650 dolar olarak fiyatlandırılıyor.

Planlanan euro stablecoin’de olduğu gibi, Celo Doları, fiyatı mümkün olduğunca sabit para birimine yakın tutmak için algoritmik olarak ayarlanmış bir kripto varlık sepeti ile destekleniyor. Dolar ürünü söz konusu olduğunda, Celo tokenleri, Bitcoin ve Ethereum’u da içeren, rezervdeki varlıkların% 50’sini oluşturuyor, Olszewski’ye göre.

“Çeşitli kripto varlıklarına sahip olmanın istikrar için gerçekten iyi olduğunu göstermek için çok çalışma yaptık” diye ekledi. “Topluluk aslında şu anda başka tür varlıkların eklenmesi hakkında tartışmalar yaşıyor.”

Bir cLabs sözcüsü, euro stablecoininin “talebi karşılamak için cEUR arzını genişletmesi veya daraltması için bir teşvik oluşturarak” euro’ya sıkı sıkıya bağlı kalacağını söyledi.

Sözcü, “Bu, başlangıcından bu yana sabit kalan cUSD’nin çalışma şekliyle aynı” dedi.

Anchorage, Ramp, Coinbase Ventures, Ledger ve Blockchain.com dahil olmak üzere daha geniş kripto endüstrisindeki bir dizi büyük isim, Celo protokolünü temel almaya kararlıdır.

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Merkez Bankası, politika faizini yüzde 17’de sabit tuttu

Read Next

Paribu Hesabımdan Başka Bir Cüzdana ETH Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.