Dan Larimer EOS Builder Block’tan Ayrılacağını Duyurdu

Blok zinciri girişimcisi Dan Larimer, EOS blok zincirinin arkasındaki yazılımı oluşturmak için 4 milyar dolar toplayan şirket olan Block.one’dan ayrıldı.

Şirketi kuran ve Nisan 2017’den beri baş teknik sorumlusu olarak görev yapan Larimer, Pazar günü Block.one’un sosyal ağı Voice.com’da hareket ettiğini duyurdu :

“Herkes için hayatı, özgürlüğü, mülkiyeti ve adaleti güvence altına almak için serbest pazar, gönüllü çözümler yaratma misyonuma devam edeceğim. Bundan sonra tam olarak ne olduğunu bilmiyorum, ancak sansüre daha dayanıklı teknolojiler inşa etmeye eğilimliyim.”

31 Aralık 2020 itibarıyla Block.one’dan ayrıldığını söyledi. Virgnia merkezli teknoloji uzmanı, dün Twitter’ı boykot ettiğini açıkladı ve muhtemelen şirketin ABD Başkanı Donald Trump’ı yasaklamasına atıfta bulunarak “sansürün kontrolden çıktığını” söyledi. önceki gün. Ayrıca , muhafazakar sosyal medya hizmeti Parler’ın tehdit altında olduğu ve uygulandığı için Apple’a saldırdı

Voice’un önünde büyük bir savaş var ve kullanıcılarına yönelik aynı türden zorla uygulanan sansürden kaçmak istiyorsa buna uyum sağlaması gerekecek” diye yazdı. “Artık bu hizmetlere güvenemiyoruz. Ses, bu sansür baskısından muaf değildir. Karanlık zamanlara giriyoruz. “

Block.one, Larimer’in “yeni kişisel projeler peşinde koşmak için ayrıldığını” söyleyerek ayrılışı doğruladı.

Block.one CEO’su Brendan Blumer yaptığı açıklamada, Dan bugüne kadar yaptığı katkılar için minnettar olmak konusunda yalnız değilim ve bundan sonra ne yapacağını görmek için sabırsızlanıyorum dedi.

Larimer, 2013 yılında Charles Hoskinson (Ethereum’un kurucu ortağı ile birlikte BitShares’i kurdu. Larimer daha sonra 2016’da Steem blok zincirini kurdu.

2018’de Block.one, tarihteki en büyük ilk madeni para teklifinde ICO 4 milyar doları aştı. Sonuç olarak, firma büyük bir bitcoin rezervi üzerinde oturuyor. CEO Brendan Blumer, geçtiğimiz günlerde Twitter’da yaptığı açıklamada , “Daha önce açıkladığımız 140.000 # BTC pozisyonumuzun çok ötesinde birikim yaptık” dedi.

EOS’un fiyatı, Larimer’in ayrılış haberi üzerine düştü ve son 24 saatte% 6,97 düşüşle 3,21 $ ‘a hafif bir toparlanmadan önce 3,01 $’ a kadar düştü.

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Güney Kore Bankası Shinhan Kripto Saklama İle İlgili Hizmetler Sunmaya Hazır

Read Next

Bitcoin Miner Bit Digital 1 Milyar Dolarlık Piyasa Değeri Geçti

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla