CoinGecko, CoinMarketCap, TradingView artık Çin’de engellendi,

CoinGecko, CoinMarketCap ve TradingView şu anda Çin’in internet güvenlik duvarı tarafından engelleniyor. Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı tarafından sansürlenen siteleri kontrol etmek için çevrimiçi bir araç olan Greatfire.org’daki arama sonuçları da, üç sitenin yayın zamanı itibariyle %100 engellendiğini gösteriyor.

Tam olarak ne zaman erişilemez hale geldikleri belli değil, ancak kullanıcılar Çin saatiyle Salı sabahı erken saatlerde tıkanıklığı fark etmeye başladılar.

Görünüşe göre bu veri siteleri Çin’in IP erişimini aktif olarak kesmedi, daha ziyade Çin’in internet sansür ajansının bir hamlesiydi. CoinGecko’nun kurucu ortağı TM Lee, The Block’a “Bildiğimiz kadarıyla proaktif olarak engelleme yapmadık” dedi. 

Bir CoinMarketCap temsilcisi, firmaya ulaşıldığında “yorum yok” dedi. Öte yandan, Bybt.com, anakara Çin’den IP erişimini proaktif olarak kısıtladı. Greatfire.org’un test sonucu, Bybt.com’un Çin’in internet güvenlik duvarı tarafından engellenmediğini gösteriyor.

Kripto veri siteleri üzerinden sansür Çin sadece son işaretidir zorlayarak dışarı ülkedeki kökleri ve hizmetlerle kripto şirketleri ancak piyasa bilgilerine Çinli kullanıcıların oranda sınırlayabilir çalışıyor.

Bununla birlikte, anakara Çin’de bulunan kullanıcılar, güvenlik duvarını aşmak için sanal özel ağlar (VPN) üzerinden yönlendirme yaparak iki siteye erişmeye devam edebilir.

Çin Halk Bankası geçen Cuma günü kripto madenciliği ve ticaret faaliyetleri üzerindeki baskısını yoğunlaştırmak için sert önlemler yayınladıktan sonra VPN kullanımı Çin kripto topluluğu arasında artıyor .

Hükümetin misillemesi korkusuyla, kripto topluluğundaki Çin mesajlaşma uygulaması WeChat’teki birçok sohbet odasının yöneticileri ya grup adlarını değiştirdi ya da grupları Telegram’a geçmek için feshetti.

Birçoğu ayrıca, kripto ile ilgili bilgileri daha güvenli bir şekilde tartışabilmeleri için VPN’lerin nasıl kurulacağı ve Telegram’da sohbet gruplarına nasıl katılılacağı konusunda eğitimler yayınladı.kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Dördüncü en büyük Ethereum madencilik havuzu BeePool kapanıyor

Read Next

29 Kripto Borsası Güney Kore’de Yeni Düzenlemeden Kurtuldu, 37 Borsa Kapatılacak,

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.