Çin sosyal medyası Weibo, Huobi OKEx ve Binance, hesaplarını askıya aldı

Çin’in Twitter benzeri sosyal medyası Weibo, kripto borsalarını hedef alan bir girişim gibi görünen Huobi, OKEx, Binance ve MXC’nin resmi hesaplarını askıya aldı.

Perşembe günü saat 7:15 UTC civarında, Çinli kripto Weibo kullanıcıları Huobi, OKEx, Binance ve MXC hesaplarının erişilemez hale geldiğini fark etmeye başladı.

Weibo, profilleri ve çevrimiçi içeriği hem kendi standardına göre hem de Çin hükümetinin yönetimi altında sansürleyebildiğinden, görünüşte hedeflenen çabaya neyin yol açtığı hemen belli değil.

Sosyal medya yalnızca bu hesapların yasaları ve topluluk kurallarını ihlal ettiğini iddia ettiğini ancak daha fazla açıklama yapmadığını söyledi.

Binance’in resmi Weibo hesabını ilk kez askıya alması olmasa da, bu üç borsanın aynı anda hedeflendiği bilinen ilk örnektir. 

Çin’de genellikle HBO olarak anılan Huobi, OKEx ve Binance, Çin kripto topluluğu içinde en yaygın kullanılan kripto değişim platformlarıdır. 

Askıya alma, Çinli yatırımcılar arasında bir miktar belirsizliğe neden olmuş gibi görünüyor. 

Veriler, Çinli kullanıcıların çevrimiçi olarak askıya alındığını fark ettikten hemen sonra, HBO’nun yerel borsa jetonları HT, OKB ve BNB,% 3 ila% 7 arasında bir düşüş görmeye başladı.

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Yerli balinanın dev Ripple ,(XRP) transferi radara yakalandı,

Read Next

İspanyol Emlak Bürosu, Kanarya Adaları’ndaki, Mülkler için Bitcoin Kabul Ediyor,

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.