Çin merkezli Ethereum madencilik havuzu Sparkpool tüm hizmetleri kapatıyor

2016 yılında piyasaya sürülen Hangzhou merkezli Sparkpool, hem yerel hem de uluslararası Ethereum madencilik havuzu hizmetlerini sonlandırıyor.

Şu anda en büyük ikinci Ethereum madencilik havuzu olan firma, Pazartesi günü yaptığı açıklamada , düzenleyici değişikliklere yanıt olarak, geçen Cuma günü yaptığı açıklamanın ardından Çin merkezli yeni madencilik müşterileri için hizmetleri askıya aldığını söyledi.

Buna ek olarak, Sparkpool, mevcut Çin merkezli ve uluslararası müşterilerinin tümü için madencilik havuzu hizmetlerini bu ayın sonuna kadar askıya alacağını söyledi. 

Sparkpool’a bağlı gerçek zamanlı Ethereum hash oranı, Çin’in kripto madenciliği ve ticaret faaliyetleri üzerindeki yoğun baskısının bir sonucu olarak son 24 saat içinde yüzde sekizden fazla düştü.

Sparkpool’un yalnızca ev tabanlı müşteriler için hizmetleri askıya almakla kalmaması, Çin tarafından alınan ve 2017’den bu yana en şiddetli görünen tedbirlerin bir işaretidir.

Çin merkezli müşterilere hizmet veren başlıca ticaret merkezlerinden biri olan kripto borsası Huobi, hafta sonu yaptığı açıklamada, bu yılın sonuna kadar mevcut tüm Çin merkezli kullanıcı hesaplarını emekli edeceğini söyledi. kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Bitcoin, Çin Merkez Bankası’nın kripto paralarla tüm işlemleri yasaklaması sonrası yüzde 5 değer kaybetti

Read Next

Çin’de kripto para için yeni karar: Huobi ve Binance, Çinli yatırımcıları kabul etmeyecek

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.