Çin Devlet Destekli Ziraat Bankası İlk Dijital Yuan ATM’lerini Başlattı

Çin’in “dört büyük” bankasından biri olan Çin Ziraat Bankası (ABC), ilk dijital yuan ATM’lerini etkinleştirmek için bir pilot program başlatıyor. Bankacılık kurumu, ilk makineleri Shenzhen’deki seçili şubelere yerleştirdi.

ATM’ler Akıllı Telefon Uygulamasıyla Çalışacak

SZ News’e göre , program devam etmekte olan ikinci dijital yuan denemesinin bir parçası ve 200 yuan (31 $) ila 100.000 sakin arasında bir hediye içeriyor.

ATM’ler, bir akıllı telefon uygulaması aracılığıyla dijital yuan’ı yatırma ve çekme olanağı sağlar. Pilot programın mobil uygulaması, müşterilerin nakit ve tasarrufları jetona ve jetondan dönüştürmesine olanak tanır.

Dijital yuan pilot programları ülke genelinde devam ederken, ABC’nin dijital yuan ATM’lerini test etmesi şaşırtıcı değil. Aslında banka, Çin Halk Bankası’nın (PBoC) ortağıdır.

Bankanın Dijital Yuan İnovasyon Laboratuvarı müdürü Zou Hua, ATM altyapısının Shenzhen’deki konuşlandırılması hakkında yorum yaptı:

Ziraat Bankası, Shenzhen sakinlerine nakit paranın dijitalleşmesine uyum sağlamaları ve hizmet dönüşümünü keşfetmeleri için rehberlik etmek üzere sektörde ATM nakit para yatırma ve çekme işlevini başlatmada liderliği üstlendi.

Shenzhen’in Dijital Yuan Yüksekine İlgisi, Uzman

Dahası, yerel uzmanlar şehirdeki dijital yuan testlerinden olumlu ilerleme bildiriyorlar. SZ News tarafından alıntılanan yerel bir ekonomist olan Song Qinghuim’den bir yorum şu şekildedir:

Dijital RMB pilot programının üçüncü istasyon pazar kenti tanıdığını belirten tekrar Shenzhen döndü. İlk pilot ile karşılaştırıldığında, dijital RMB projesinin istikrarlı bir şekilde ilerlediğini gösteren birçok değişiklik oldu.

Shenzhen yetkilileri ve PBoC ayrıca 3 milyon dolarlık bir dijital yuan hediye daha başlatmak için zemin hazırlıyor. Onlar Ay Yeni Yılı tatilleri (orta Şubat) önce mümkün kılmak için bekliyoruz.

Son zamanlarda Çin Halk Bankası , dijital yuanını test etmek için fiziksel bir kart-cüzdan pilotunu onayladı . Şangay merkezli bir üniversite hastanesindeki kahve dükkanı personeli, pilot programa katılımcılar olarak seçildi.

kaynak

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

240 Milyon Dolar Değerinde 7,002 Bitcoin Şifresini unuttu

Read Next

GateHub XRP’yi desteklemeye devam edeceğini açıkladı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla