Çin BTC Madencilerine Baskı Yapıyor, Sichuan Elektriği% 150 Artacak,

Bitcoin’in küresel hash oranı, Çin’in Xinjiang kentinde önemli elektrik kesintilerine neden olan bir kömür madeni kazasının ardından on gün önce düştü. İlk tahminler, hashrate’in% 40’ından fazlasının düştüğünü gösterse de, beş günlük ortalamadan elde edilen istatistikler, hash gücünün yalnızca% 25 civarında düştüğünü gösteriyor. Bu arada, Sichuan’da bulunan Çinli madenciler, eyalet yetkililerinin elektrik oranlarının bu yıl% 150 artmasının planlandığını açıklamaları nedeniyle hidroelektrik kaynakları üzerinde daha fazla baskı oluşturabilir.

Sichuan Elektrik Ticaret Bölümü Rapor Notları Bölgede Elektrik Fiyatları% 150 Artacak

Bitcoin madenciliği son derece rekabetçidir ve madenciler, elde edebilecekleri en ucuz elektrik oranlarını elde etmek için dünyanın dört bir yanına yayılmıştır. Çin’deki elektrik maliyetleri dünyadaki pek çok bölgeden çok daha az olduğu için, Bitcoin madencilerinin büyük bir kısmı ülkede ikamet ediyor.

Yıllar önce, hashrate’in% 65’inden fazlasının Çin’de olduğu tahmin edilirken, daha yeni çalışmalar konsantrasyonun hashrate’in yaklaşık% 50’sine düştüğünü gösterdi.

Doğu Türkistan eyaletinde yakın zamanda yaşanan hashrate düşüşünün ardından, bölgesel bir rapor , Sichuan’da elektrikten yararlanan insanların elektrik maliyetlerinde bir artış görebileceğini belirtiyor. Finans köşe yazarı Priyeshu Garg, karbon malzemelerle çalışan Sichuan elektriğinin bu yıl% 150 artacağını açıklıyor.

Açıklamalar , 10 Nisan 2021’de artışı açıklayan Sichuan Elektrik Ticaret Bölümünden kaynaklanıyor. Ancak, artış muhtemelen Sichuan’ın şebekesinden yararlanan maden dışı kuruluşlar tarafından hissedilecek, çünkü yetkililer termal güç kullanımına olan bağımlılığı azaltmak istiyor. kömür madenleri.

Kömür Madeni Elektrik Fiyatları Artarken ve Karbon Bazlı Elektrik Tesisleri Hizmetten Çıkarıldıkça, Hidroelektrik Talebinin Artması Bekleniyor

Çin’in karbon-nötr politikası, karbon bazlı enerjiye olan bağımlılığı azaltmayı hedefliyor ve bu da onu madencilik dışı kuruluşların da hidroelektrik kullanmaya zorlanmasını sağlıyor. Sichuan’daki Bitcoin madencileri zaten bölgenin hidroelektrik gücünü kullanıyor ve yaklaşık 0,02 $ / kWh alabilirler.

Priyeshu Garg, Sichuan’daki nispeten ucuz $ 0,02 / kWh oranının geçen yıldan bu yana% 16 arttığını söyledi. Sichuan Elektrik Ticareti Bölümü raporu, tek başına Bitcoin madencilerinin 2021’de 11,3 milyar kWh tüketeceğini tahmin ediyor.

Bölgesel muhabir, yağmurlu sezonun yakında başlamasıyla birlikte, daha fazla Bitcoin madencisinin Sichuan’a toplu olarak taşınmasının beklendiğini belirtti. Buna göre, bu, tüm hidroelektrik kaynaklarına bağımlılığı artıracak ve diğer madencilik dışı kuruluşlar bu tür bir güç için rekabet ediyorsa, hidroelektrik bir fiyat artışını takip edebilir.

Sichuan Elektrik Ticareti Bölümü, mevcut hidroelektrik miktarının şimdiden arz açısından yetersiz olduğuna dikkat çekiyor.

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Dava daha da belirsizleşirken Ripple ve SEC tekrar çatışıyor,

Read Next

7 (Yedi) USDC cüzdan adresi kara listeye alındı,

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.