Chia Bu Yıl Halka Arz Başlatmayı Hedefliyor

COO’su Gene Hoffman’ın açıklamalarına göre, 2018’de oluşturulan ve fikir birliği için depolamayı kullanan bir kripto para birimi projesi olan Chia, bu yıl halka arz edilecek. Şirket, diğer çalışma kanıtı (PoW) alternatiflerine kıyasla nispeten düşük enerji tüketimi nedeniyle, bir sonraki ‘yeşil bitcoin ikamesi’ haline geleceğini gösteren bir yatırım akışı aldı.

Chia Bu Yıl Halka Arz Başlatmayı Hedefliyor

İki yıl önce kurulan ancak kısa süre önce ana ağını başlatan bir kripto para birimi olan Chia, şirketin desteklediği açıklamaların gösterdiği gibi, bu yıl en kısa sürede bir ilk halka arz (IPO) başlatmaya çalışıyor . Bittorrent’in yaratıcısı Bram Cohen tarafından kurulan Chia Network Inc, kısa süre önce 60 milyon dolardan fazla bir finansman turu aldı ve bu kripto para birimine 500 milyon dolarlık bir değer verdi.

Finansman turuna liderlik eden şirketler Richmond Global Ventures ve bilinen Andreessen Horowitz’di, ancak diğer şirketler de dahil oldu. Breyer Capital, Slow Ventures, True Ventures, Cygni Capital, Naval Ravikant, Collab + Currency ve DHVC de katıldı.

Şirketin COO’su Gene Hoffman, halka bu kaynakların insan gücünü işe almaya devam etmek ve Bitcoin gibi alandaki diğer önemli paralara alternatif olarak kripto para biriminin tanıtımını teşvik etmek için kullanılacağını bildirdi.

Hoffman şunları söyledi:

Amacımız her zaman nispeten hızlı bir şekilde halka açılmak olmuştur, çünkü bu, düzenleyici ortamımızı önemli ölçüde açıklığa kavuşturacak ve müşterilerin diğer madeni paralardan farklı olan kamu piyasası oynaklığını korumak için para birimi kullanmalarına izin verecektir.

En son yatırımlar, halka arz ile neler başarabilecekleri konusunda kendilerine güven vermiştir. Şu anda bitcoin’in PoW’sine daha yeşil alternatifler arayan son çevresel endişe anlatısı, bu süreçte onlara yardımcı olabilir.

Chia’nın Donanım ve SSD Kullanımı Gerçekten Çevreci mi?

Ancak, gerçekte Chia nedir ve Bitcoin ağıyla nasıl karşılaştırılır? Chia, fikir birliği algoritmasının temel unsuru olarak sabit disk alanını kullanan bir kripto para birimidir . Chia madencileri bu alanı ağ tarafından sorgulanacak kriptografik cevapları planlamak için kullanıyor. Bir blok mücadelesi, madenci sabit diskindeki arsa ile aynı içeriğe sahipse, madenci ödülü kazanır. Bu, “Zaman ve Uzayın Kanıtı” olarak bilinir.

Bitcoin ağı ile karşılaştırıldığında, bu yaklaşım PoW konsensüsünden daha yeşildir, çünkü ortak sabit diskler ve bilgisayarlar işlemleri onaylamak için ASIC madencilerinden daha az enerji harcar. Bununla birlikte, Chia’nın hala pek yeşil olmayan tarafı var . Chia madencileri tarafından kullanılan sabit disklerin, deneyimledikleri yoğun kullanım nedeniyle normalde kullanılan sürücülerden daha hızlı arızalandığını gösteren raporlar olmuştur. Bu, geri dönüştürülmesi veya atılması gereken daha fazla elektronik atık yaratır ve ayrıca çevreyi etkiler.

Olabildiği gibi, Chia savunucuları, varlığın gelecekte en önemli kripto para birimlerinden biri olma konusunda gerçek bir şansa sahip olduğuna inanıyor. Bram Cohen ve Bittorent’in başarısı, Chia’ya yönelik iyimserliğin artmasına yardımcı oldu.kaynak

Chia’nın bu yıl halka açılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Çin Bitcoin madencilerini kara listeye alabilir,

Read Next

BSC tabanlı BurgerSwap siber saldırıya uğradı!

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.