Central Washington Olası Bitcoin Madenciliği Patlaması Konusundaki Endişeleri Artırdı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Pasifik Kuzeybatısındaki bir bölge, Bitcoin ( BTC ) madencilerinin olası bir istilası hakkındaki endişeler nedeniyle yüksek alarmda . Devlet, düşen elektrik fiyatları nedeniyle daha önce Çinli bitcoin madencileri akını yaşadı.

Yetkililer, Bitcoin Bull-Run’ın Madenciliğe İlgiyi Canlandırabilir
Başına Seattle Times , Bitcoin boğası tarafından işletilen şüpheyle yüksek güç faturaları için izlenmesi, alarma Merkez Washington’da kamu ilçeleri (puding) koyuyor. PUD yetkilileri, Çin’den kripto madencilerinin düşük hidroelektrik fiyatlarından yararlanmak için bölgeye geldiğini iddia ediyor.

Bu tür gelişmeler Columbia River Basin yetkililerini endişelendiriyor çünkü “2017-2018 madencilik patlaması tekrar yaşanabilir.” Madencilikle mücadele etmek için elektrik fiyatları artırılmış olsa da, yetkililer yeni bitcoin madencilerinin hala eyalette kendilerini kurabileceklerine inanıyor.

Yetkililer şimdiye kadar ticari madencilikte bir artış görmediler, ancak PUD’lar hala yerel konut elektrik hatlarını aşırı yükleyebilecek “küçük ölçekli madenlerin” dönüşüne hazırlanıyor.

Chelan County’nin PUD’sinin müşteri hizmetleri genel müdürü John Stoll konuyla ilgili yorum yaptı:

Bunu görmedik ama kesinlikle radarımızı yüksek tutuyoruz.

UD’lar Yeni Bitcoin Madencilerini Karşılamaya İstekli Değil
Stoll, piyasadaki oynaklığa dikkat ederek, gardını düşürmediğini söylüyor:

En büyük endişemiz, birinin gelmesi, biz onlar için 50 megavatlık kapasite oluşturuyoruz, bitcoin fiyatları değişiyor ve sonra öylece ayrılıyorlar.

Seattle Times, çıkış bu özel kriteri karşılıyorsa, Bitcoin madencileri için maliyetlerin artacağı Grant County tarafından alınan önlemlerden birini aktarıyor: bölgenin gücünün% 5 veya daha fazlasını kullanıyor.

Ancak yeni madencilik tesisleri inşa etmek, PUD’ların karşılaştığı tek baş ağrısı değil. Bölgelerin yetkilileri, küçük ölçekli bitcoin madencilerinin şu anda aktif olmayan tesislerden operasyonları yeniden başlatabileceğine inanıyor.

ABD Doğu Kıyısı da kendi bitcoin madenciliği ile ilgili tartışmalarına tanık oluyor. 20 Aralık 2020 tarihinde, bir çevre örgütü tarafından yönetilen kuruluşlar dosyalanan Greenidge Nesil santralindeki bir Bitcoin madenciliği tesisini genişletmek için yeşil ışık verdiği için New York’ta Torrey kasaba ABD’ye karşı bir dava.

news.bitcoin.com

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Mark Cuban Kripto dot-com balonuna benziyor

Read Next

JP Morgan ABD’de Bitcoin ETF Onayıyla Düşen BTC Fiyatına Karşı Uyardı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla