BSC tabanlı BurgerSwap siber saldırıya uğradı!

Binance Smart Chain protokolü BurgerSwap’ten (BURGER) 7,2 milyon dolar çalındı.

28 Mayıs Cuma günü bir başka merkeziyetsiz finans protokolü siber saldırıya uğradı. Binance Smart Chain protokolü BurgerSwap’ten (BURGER) 7,2 milyon dolar çalındı.

Siber saldırıda 3,2 milyon dolar değerinde BURGER, 1,6 milyon dolar değerinde Wrapped BNB (WBNB) ve 1,4 milyon dolar değeirnde Tether (USDT) olmak üzere çeşitli kripto paralar çalındı.

BurgerSwap, 2020 sonlarında merkeziyetsiz borsa Uniswap’in bir tür klonu başlatılmıştı. Ne var ki, siber saldırı sonrası BurgerSwap’te Uniswap’te bulunan kritik bir kod satırının eksik olduğu ortaya çıktı ve siber saldırı muhtemelen buna odaklanarak gerçekleştirildi. Bu durum, bazı sosyal medya kullanıcılarının siber saldırının ardından BugerSwap geliştiricileri olduğunu düşünmeye yönlendirdi.

BurgerSwap ekibi, “sorunun üzerinde çalıştıklarını” ve daha fazla kaybı önlemek için yeni token oluşturmayı askıya aldıklarını açıkladı:

“BurgerSwap, anlık kredi saldırısı yaşadı. Daha fazla kaybı önlemek için, Swap ve BURGER üretimini askıya aldık. Teknoloji ekibimiz sorun üzerine çalışıyor ve çözümü daha sonra yayınlayacak. Yakında daha fazla detay verilecek. Sabrınız için teşekkürler.”

Binance Smart Chain üzerindeki protokollere düzenlenen siber saldırılar, bu ay hız kazandı. 20 Mayıs’ta siber saldırıya uğrayan PancakeBunny (BUNNY) 200 milyon dolar, 24 Mayıs’ta saldırıya uğrayan Bogged Finance (BOG) ise 3 milyon dolar kaybetti. kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Chia Bu Yıl Halka Arz Başlatmayı Hedefliyor

Read Next

Polis Bir Fabrikaya Uyuşturucu Baskını Yaptı, Kaçak Bitcoin Madenciliği Yapıldığını Tespit Ettiler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.