Bloomberg, Bitcoin Bu Yıl 400.000 Dolara Çıkmasını Öngörüyor

Bloomberg Crypto’daki analistler, en büyük kripto para biriminin, blockchain ağındaki önceki “halving’leri” takiben 2017 ve 2013’teki dik mitinglere benzer bir şekilde gerçekleşebileceğini savunuyorlar.

Devam eden boğa koşusunda Bitcoin ne kadar yükselebilir? Bu, kripto para biriminin fiyatı Ekim ayından bu yana beş kat arttıktan sonra tüccarların kafasında bir soru. 

Bloomberg Bitcoin ( BTC ) analistlerine göre, fiyat şu anda yaklaşık 56.000 $ ‘dan bu yıl 400.000 $’ a kadar yükselebilir. Über boğa tahmini, Bitcoin’in 2017 ve 2013 boğa koşusu sırasındaki performansına dayanıyor. 

Bloomberg Crypto, bu hafta yayınlanan aylık bir raporda , “Grafiğimiz, 2013’teki yaklaşık 55 kat ve 2017’deki 15 kat artışla benzer bir zeminde bitcoin gösteriyor” dedi . “2021’deki o yıllara benzer fiyat aşırılıklarına ulaşmak için kripto, 2011’in en yüksek seviyesinden bu yana gerilemeye dayanarak 400.000 dolara yaklaşacak.”

Bloomberg Crypto’dan Bitcoin fiyat trend tablosu.

Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi olmasa da, geçmiş kafiyeli olabilir. En son boğa koşusu, geçen Mayıs ayında Bitcoin blok zincirindeki ödül yarılanmasının ardından geliyor – her dört yılda bir otomatik, kripto para birimlerinin yeni ihracı hızında% 50 azalma.

Bitcoin, Kasım 2012 ve Temmuz 2016’daki önceki ödül yarılanmalarını takip eden 12 ila 18 ayda şaşırtıcı kazançlar elde etti. 

Bloomberg bitcoin analistleri, “Arz kesintisinden (yarılanma) sonraki yıl, 2021’in 2017 ve 2013 ile ortak noktasının yanı sıra bastırılmış oynaklıktır,” diye yazdı ve Aralık 2017 zirvesinin, gözlemlenen ortalama fiyattan 50 kat artış gösterdiğini de sözlerine ekledi. 180 günlük oynaklığın ömür boyu en düşük seviyeye ulaştığı Ekim 2015’te. 

Analistler, uzun vadeli volatilite göstergesinin 2020 Eylül ayında rekor düşük seviyeye neredeyse yeniden döndüğünü belirtti. Bitcoin o ay ortalama 11.000 dolardı. 

Risk dışı varlık ve dijital altın

Bazı gözlemciler , tahvil getirilerinde daha hızlı bir artışın, altın ve bitcoin gibi enflasyon korumalarının çekiciliğini azaltarak fiyatlarını düşürdüğünden korkuyor . 

Bununla birlikte, Bloomberg analistleri, bitcoin’in yükselen getiri ortamında nispeten dirençli kalacağını öngörüyor. 

Analistler, “Yükselen reel getiriler altın fiyatları için bir rüzgar dalgası, ancak Bitcoin için daha az, hala fiyat keşif aşamasında” dedi. “Altın, kripto tasarruf hesaplarında% 6-% 8 kazanabilen ve dijital bir dünyada küresel bir rezerv varlık olma yolunda ilerleyen bitcoin ile savaşıyor.”

ABD 10 yıllık Hazine getirisinin% 1.5’in üzerine çıkmasının ardından kripto para birimi Şubat ayının son haftasında% 20 düştü. O zamandan beri getiri artmaya devam etti ve son zamanlarda 14 ayın en yüksek seviyesi% 1.77’ye ulaştı. Bu arada Bitcoin piyasası sağlam kaldı.

Rapora göre , popüler bir yatırım aracı olan Grayscale Bitcoin Trust’ta (GBTC) son zamanlarda tanık olunan keskin indirim , ABD’nin sonunda bir bitcoin borsası yatırım fonunu onaylayacağına dair artan beklentilerin bir sonucudur. GBTC, geçmişte alıcıları cezbetmiş olan 50 günlük ortalama desteğini hala elinde tutuyor. (Grayscale, CoinDesk’in de sahibi olan Digital Currency Group’a aittir.)

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Forbes’in milyarderler listesine, kripto sektöründen 12 isim girdi

Read Next

Emlak Milyarderi Bitcoin Satın Aldı, Konut ve Perakende Mülklerinde Kira Ödemesi için BTC Kabul Ediyor

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.