Bittrex, Dash, Zcash, Monero Desteğini Neden Geri Çekdiğini Açıklamıyor

  • Bittrex gibi çok sayıda borsa, kullanıcı gizliliğini koruyan özelliklere sahip coinleri listeden çıkardı.
  • Neden bunu yaptıklarına dair açıklamalar belirsizdi ya da yoktu.
  • Borsalar ile Zcash, Monero ve Dash arasında, bunu yapmak için gerçekten düzenleyici bir baskı olup olmadığı konusunda çatışmalar başlattı. 

Kimsenin cevaplamak istemediği bir soru var. Borsalar neden zcash , monero ve dash ( DASH ) listelerini kaldırıyor ?

Bittrex , 15 Ocak’tan itibaren bu üç sözde “gizlilik parası” nı kaldıracağını duyurdu ve adını aynı şeyi yapan artan borsa listesine ekledi .

Geliştirmeyi duyuran bir blog gönderisinde, Bittrex bunu yapmak için bir neden sunmadı. 

Bittrex: Açıklama yapılmadı

Varsayım, listeden çıkarmaların müşterinizi tanıma ve kara para aklamayı önleme (KYC / AML) endişeleriyle ilgili olduğu yönündedir. Ancak, borsalar genel olarak çok fazla açıklama yapılmadan listeden çıkarıldı ve kullanıcıları ve gizlilik savunucularını çok az kaynakla cevapsız bıraktı. 

“Gizliliğin tercih edildiği ve işlemlerin büyük çoğunluğunun izlenebilir kalmasına olanak tanıyan çizgi veya zcash gibi zorunlu olmadığı durumlarda, bu varlıklar ile bitcoin [veya] ether arasındaki fark genellikle odakta ve pazarlamadır,” Reuben Yap , gizlilik madeni parasının proje sorumlusu CoinDesk’e verdiği demeçte, borsaların da Aralık ayında firo’yu kaldırdığını gördü . 

“Bazı durumlarda – madeni paraların anlamlı bir gizlilik özelliğine sahip olmadığı veya hatta devre dışı bırakıldığı durumlarda bile – bu yasakların birçoğunun içerikten ziyade biçimlendirildiği iddiasını destekleyerek, listeden kaldırma işlemlerinden kurtulamadılar.”

Bittrex, gönderisinde herhangi bir özel düzenleyici zorluk veya listeden kaldırmanın nedenlerinden bahsetmedi ve bu parça için yorum yapmayı reddetti. Özellikle, kripto borsası, yazı sırasında firo, verge ve horizen gibi diğer gizlilik paralarını barındırmaya devam ediyor ve mantığa dair çok az fikir veriyor. 

‘Kamu düzenleyici gerekçesi yok’

Bittrex’in kararına yanıt olarak, zcash’in yapımcıları Electric Coin Company (ECC), kararı eleştiren ve henüz yanıtlanmamış bir soru soran bir blog yazısı yayınladı – neden?

Şirket gönderide, “Twitter’daki tüm varsayımlara rağmen, zcash’i listeden kaldırmak için kamu düzenleyici bir gerekçe yok” dedi. “Hukuk firması Perkins Coie geçtiğimiz günlerde , düzenlenmiş kuruluşların yasal gerekliliklere nasıl uyabileceğini ve bir özellik olarak gizliliği içeren kripto para birimlerini nasıl destekleyebileceğini açıklayan bir makale yayınladı .”

Makaleye göre, “Gizlilik madeni paraları yalnızca risklerinden önemli ölçüde daha ağır basan kamu yararları sağlamakla kalmıyor, mevcut AML düzenlemeleri de bu riskleri gerektiği gibi ve yeterince kapsayarak kara para aklama ve ilgili suçlarla mücadele için kanıtlanmış bir çerçeve sağlıyor.” 

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Bitcoin Balonu Er Ya Da Geç Patlayacak!

Read Next

Ripple Malezya-Bangladeş havale gönderim için bir anlaşma imzaladı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.