Bitfinex CTO Tether ABD SEC’in Sonraki Hedefi Değil

Bitfinex CTO: Tether Kayıtlı ve FinCEN-USDT Altında Düzenleniyor, ABD SEC’in Sonraki Hedefi Değil

Bitfinex Paolo Ardoino’daki CTO, şirketin Tether stablecoin’inin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir sonraki hedefi olabileceği yönündeki söylentilere karşı çıktı. Bitfinex yöneticisi, piyasa değeri şu anda 20 milyar doları aşan Tether stablecoin’in, uygun şekilde kayıtlı ve düzenlenmiş bir kripto olduğunda ısrar ediyor.

Yanlış Bilgilendirme Kampanyası
Sosyal medyada dolaşan söylentilere yanıt verirken CTO’su USDT stablecoin Ripple’ın benzer bir çıkmaz içine düşebilecek XRP belirteci. SEC, Ripple’a Menkul Kıymetler Yasasını ihlal ettiği iddiasıyla dava açtıktan hemen sonra, XRP belirtecinin değeri düştü . Ek olarak, davanın sonuçlarına karşı temkinli olan birçok kripto borsası jetonu listeden çıkardı .

Ancak, Cryptoquant CEO’su Ki Young Ju’ya verdiği yanıtta Ardoino, söylentileri reddediyor ve eski kişiyi yanlış bilgi yaymakla suçluyor. CTO, şirketin stablecoininin, rakiplerininki gibi düzenlemelere bağlı olduğunu iddia etmeye devam ediyor. Bir tweet’te CTO şöyle diyor:

Hatırlatma: Tether, tüm merkezi rakipler olarak FinCEN kapsamında kayıtlıdır ve düzenlenmektedir. Diğer ana yayıncıların yaptığı gibi, tüm Tether doğrudan kullanıcılarına katı KYC / AML uygulanır. Daha az düzenlenen sadece FUD’dir. Kendinize, bu tür yanlış bilgilerin yayılmasının kimin yararına olduğunu sorun.

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Bitcoin’in12 Yıldönümünde Bugün10 Yıllık Hareketsiz Bitcoin Taşındı

Read Next

Bittrex XMR ZEC DASH listelerini kaldıracak

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla