Bitcoin madencilik üretimini destekleyecek yeterli çip yok

Çin merkezli Bitcoin madencileri , dünya genelinde madencilik çiplerinin eksikliği nedeniyle aksiliklerle karşı karşıya . Madencilik sektöründe dünya lideri olan bölge, kripto para birimine olan talebin artmasının ortasında, benzeri görülmemiş madencilik ekipmanı fiyatları ile karşı karşıya.

TokenInsight COO’su Wayne Zhao bir raporda Çin’in bir zamanlar düşük elektrik maliyetleri nedeniyle küresel toplam Bitcoin madenciliği faaliyetinin% 80’ini oluşturduğunu açıkladı . Bununla birlikte, kurumsal yatırımcılar aktif olarak varlığı satın alırken, Bitcoin talebindeki artışın ortasında bu rakam şimdi% 50’ye düştü. 

Kripto madenciliği ekipmanı sağlayan Innosilicon’ın başkan yardımcısı Alex Ao, Taiwan Semiconductor Manufacturing Co ve Samsung Electronics Co gibi diğer büyük madencilik yongası üreticilerinin, “çip talebi daha fazla görülen tüketici elektroniğine” tedariklere öncelik verdiğini ” iddia etti . kararlı.” Ancak Ao şunları kaydetti:

Madencilik teçhizatlarının üretimini destekleyecek yeterli çip yok.

Ekipman arayışında, Çin’deki kuruluşlar artık önceden kullanılmış pazarı arıyor. Madenci borç veren Babel Finance’ın genel müdürü Lei Tong, “neredeyse tüm büyük madencilerin” teçhizat aradığını ve ayrıca “ikinci el makineler için yüksek fiyatlar” ödemeye hazır olduğunu düşünüyor. Ayrıca, ikinci el pazar satışlarının, madencilik makinelerinin iki katına çıkan fiyatlarının ortasında geçen yıl% 50 ila% 60 arttığı bildirildi. Önceden kullanılmış madencilik ekipmanı, özellikle üst düzey ürün yelpazesinde yaklaşık 5.000 dolara mal oluyor.

Lei Tong’a göre, madencilikle ilgili siparişler bu yıl yalnızca Ağustos ve Eylül aylarında teslim edilebiliyor. Kuzey Amerika’daki büyük alım hacimlerinin “Çin’deki arzı sıkıştırdığına” inanıyordu. 

Bitcoin madencilik sektörü, en azından Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da, bilgi işlem gücünü artırmak için aktif olarak madencilik ekipmanı alımları yapmaktadır. Yakın zamanda Toronto merkezli Bitcoin madencilik şirketi Hut 8 , 5.400 adet MicroBT madencilik ekipmanı satın almaya hazırlandı . Bundan önce, Colorado merkezli madencilik şirketi Riot Blockchain (RIOT)  , Bitmain’den 15.000 ASIC madencilik kulesi daha satın aldı. 

Ek olarak, Çin’in en büyük kripto madenciliği ürünleri üreticisi olan Bitmain, web sitesine göre madencilik ekipmanlarını sattı .

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

MicroStrategy, 10 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı

Read Next

Singapur Borsası, Temasek sermaye piyasalarına odaklanan ortak dijital varlık girişimini duyurdu

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.