Bitcoin Balonu Er Ya Da Geç Patlayacak!

Rus Devlet Dumasının üyesi olan Anatoly Aksakov, kripto para biriminin 14 Ocak’ta kısa bir süre için 40.000 doları görmesinden kısa bir süre sonra Bitcoin (BTC) konusundaki olumsuz görüşünü yineledi.

Yerel haber ajansı TASS ile yaptığı röportajda Aksakov, Bitcoin’in hiçbir olgu tarafından desteklenmediğini ve bu nedenle Bitcoin balonunun er ya da geç patlayacağını savundu:

“Bitcoin, kripto para birimi olarak hiçbir olgu tarafından desteklenmez. Bu özel bir para birimidir ve değeri ilgili veri sisteminin güvenine dayanmaktadır. Bu bağlamda Bitcoin, kripto piyasasında bir balonun temelini oluşturuyor ve bence bu balon er ya da geç patlamalı.”

Aksakov ayrıca Bitcoin ile ilgili katı düzenlemeler yapılması çağrısında bulundu ve küresel yargı mecralarının, ödeme yöntemi olarak bu para birimini yasaklaması gerektiğini ima etti. Bilindiği üzere Rusya’da, 1 Ocak 2021’den itibaren kripto para destekli ödemeler yasaklandı.

“Uyuşturucu kaçakçılığı, terör finansmanı, kara para aklama ve yolsuzluğu gibi alanlarda finans sağlamak için Bitcoin kullanmayı engellemek adına tüm kanalları kesmek gerekiyor.”

Aksakov, Bitcoin’in “blockchain’in annesi” olduğunu da belirtti. “Blockchain teknolojisi uzun süredir var, ancak Bitcoin sayesinde popüler hale geldi ve şimdi yaygın olarak kullanılıyor” ifadesini kullandı.

Bitcoin’in balon olduğunu düşünen başka isimler de var. Bank of America Securities’in baş yatırım stratejisti Michael Hartnett, Ocak 2021’in başlarında yaptığı açıklamada Bitcoin’in “tüm balonların anası” olduğunu söylemişti.

kaynak

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

ABD Para Birimi Denetleyici(OCC) Kripto Bankası Olarak Çalışmak İçin Lisans Aldı

Read Next

Bittrex, Dash, Zcash, Monero Desteğini Neden Geri Çekdiğini Açıklamıyor

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla