Bitcoin ATM operatörü Athena Bitcoin, El Salvador’da 1.500 bitcoin ATM kurma planını açıkladı

Bitcoin ATM operatörü Athena Bitcoin, El Salvador’da 1.500 bitcoin ATM kurma planını açıkladı. İlk etapta firma test olarak onlarca makine kuracak. El Salvador Başkanı Nayib Bukele 1.500 bitcoin ATM’sinin kurulmasını istiyor ve Athena Bitcoin, “Bunun için gideceğiz, ancak aşamalı olarak” dedi.

  • Athena Bitcoin Perşembe günü yaptığı açıklamada, El Salvador’da, özellikle sakinlerin yurt dışından havale aldığı yerlerde kripto para birimi ATM’leri kurmak için 1 milyon doların üzerinde yatırım yapmayı planladığını söyledi.
  • Firma kademeli olarak yaklaşık 1.500 ATM kurmayı, personel kiralamayı ve El Salvador’da operasyonları yürütmek için bir ofis açmayı planlıyor.
  • Athena Bitcoin’in Latin Amerika direktörü Matias Goldenhörn, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin “Bize 1.500 ATM’lik zorlu bir meydan okuma sunduğunu, bunun için gideceğiz, ancak aşamalı olarak” diyerek yayın tarafından alıntılandı.
  • Goldenhörn, “Biz özel bir şirketiz ve ülkedeki gelişmemizin sürdürülebilir olmasını sağlamak istiyoruz,” diye ekledi:

Başlangıçta düzinelerce makine getireceğiz, El Salvador’daki iş modelinin nasıl olduğunu test edeceğiz, muhtemelen Amerika Birleşik Devletleri’nden farklı olacak.

  • Athena Bitcoin, yaklaşık bir yıl önce El Salvador’un El Zonte plajına ilk kripto para ATM’sini kurdu. Kasabayı dünyanın ilk bitcoin ekonomilerinden biri yapmak amacıyla Bitcoin Beach adlı bir deneyin parçasıydı.
  • El Salvador, bu ayın başlarında bitcoin’i yasal ihale haline getiren bir yasayı onayladı . Yasa 7 Eylül’de yürürlüğe girecek. Başkan Bukele Perşembe günü ülkenin resmi cüzdan uygulamasını ve bitcoin çekilişini açıkladı.
  • Bu hafta, Bitcoin ATM sağlayıcısı Chainbytes , El Salvador’da bitcoin ATM’leri kurmayı planladığını söyledi . Şirket, ülkede bir üretim merkezi kuruyor.kaynak

Athena Bitcoin’in El Salvador’da 1.500 bitcoin ATM’si kurmayı planlaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

10.000 Finansal Kurum Artık Müşterilerinin Banka Hesaplarından Bitcoin Almasına, Satmasına ve Tutmasına İzin Verebilir

Read Next

Arbitraj Alım Satımı Nedir?

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla