Binance hisse senedi tokenlerinin ticaretini durdurduğunu duyurdu

  • Kripto borsası Binance, hisse senedi alım satım teklifini durduruyor,
  • Hareket, Almanya ve Hong Kong’dan olanlar da dahil olmak üzere birçok düzenleyicinin teklif hakkında uyardığı gibi geldi.

Kripto borsası Binance Cuma günü, hisse senedi tokenlerinin ticaretini durdurduğunu duyurdu. Binance, Binance.com kullanıcılarının artık hemen geçerli olmak üzere hisse senedi tokenleri satın alamayacaklarını söyledi .

Borsa, mevcut hisse senedi sahiplerinin varlıklarını 14 Ekim’den önce satmaları gerektiğini söyledi. Bu tarihe kadar satmazlarsa, hisse senedi token pozisyonları 15 Ekim’de kapatılacak.

Hong Kong uyarısı 

Haber, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (SFC) Cuma günü yaptığı uyarıdan birkaç saat önce geldi , Binance’in şehirde “düzenlenmiş faaliyet” yürütmek için lisanslı olmadığını, özellikle de hisse senedi tokenleri teklif ettiğini söyledi.

Düzenleyici, “Hong Kong’da, Hisse Senedi Tokenlerinin Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Yönetmeliği (SFO) kapsamında ‘menkul kıymetler’ olması muhtemeldir ve eğer öyleyse, SFC’nin düzenleyici görevine tabidirler” dedi.

“SFC, Hisse Senetlerinin ‘menkul kıymetler’ olduğu durumlarda, bu tür belirteçleri pazarlamanın ve/veya dağıtmanın – ister Hong Kong’da ister Hong Kong yatırımcılarını hedef alıyor olsun – ‘düzenlenmiş bir faaliyet’ teşkil ettiği ve geçerli bir muafiyet uygulanmadıkça SFC’den bir lisans gerektirdiği konusunda uyarır. ,” düzenleyici ekledi.

Tokenize edilmiş hisse senetleri olarak da bilinen hisse senedi jetonları, halka açık şirketlerin blok zincirine dayalı hisseleridir. Geleneksel hisse senetlerinden farklı olarak, hisse senedi jetonları, özellikle pahalı hisse senetleri için faydalı bir özellik olan kesirli olarak satın alınabilir.

Binance , bu yılın Nisan ayında hisse senedi alım satım hizmetini başlattı ve beş hisse senedi jetonu sundu: Apple, Coinbase, Microsoft, MicroStrategy ve Tesla. Yazma sırasında toplam işlem hacimleri sadece 1 milyon dolar civarındaydı.

Diğer bildirimler 

Bu yılın başlarında, Almanya Federal Mali Denetleme Kurumu veya BaFin, Binance’in hisse senedi teklifleriyle bağlantılı olarak ülkenin menkul kıymetler yasalarını ihlal edebileceğini de söyledi .

İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesinin de, Binance’in hisse senedi alım satım hizmetini başlatmadan önce güvenlik kurallarına uyup uymadığını incelediği bildirildi .

Binance, hizmeti Alman finansal hizmetler firması CM-Equity aracılığıyla sundu. Borsa bugün, CM-Equity AG’nin Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) ve İsviçre sakinleri için kendi hisse senedi token alım satım portalını kurduğunu ve bu bölgelerdeki Binance kullanıcılarının başlatıldıktan sonra bu portalı kullanabileceğini söyledi.

Binance, “Bu kullanıcılar, yeni portalı kurulduktan sonra hisse senedi bakiyelerini CM-Equity AG’ye geçirebilir” dedi. “Portalın 2021-10-15’ten (UTC) yaklaşık iki ila dört hafta önce açılması planlanıyor ve geçişi tamamlamak için CM-Equity AG tarafından ek KYC önlemleri talep edilecek.”

FTX ve Bittrex Global dahil olmak üzere diğer kripto borsaları CM-Equity AG aracılığıyla benzer bir hizmet sunarken Binance’in hisse senedi alım satım hizmetini neden durdurması gerektiği açık değil. İletişime geçildiğinde, bir Binance sözcüsü The Block’a “Ticari odağımızı diğer ürün tekliflerine kaydırmanın kullanıcılarımıza daha iyi hizmet edeceğine inanıyoruz” dedi.

Binance, dünyanın çeşitli ülkelerindeki birincil kripto para birimi ticareti teklifi nedeniyle de inceleme altında görünüyor. ABD, İngiltere, İtalya, Japonya, Tayland, Polonya ve Cayman Adaları regülatörler, hepsine sahip geçenlerde alışverişi karşı ya verilen uyarılar veya alınan eylemi.kaynak

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Coinbase CEO’sundan Dogecoin geliştiricisine sert yanıt

Read Next

Litvanya Binance’e Uyarı Verdi, Yatırımcıları Uyardı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla