Binance, ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu tarafından araştırılıyor

Bloomberg’in bildirdiğine göre Binance, ABD vatandaşların kripto para borsasında ABD kurallarına aykırı türevler alıp almadığını belirlemek için Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu tarafından araştırılıyor.

Konuyla aşina olan kişilerin atıfta bulunduğu rapora göre , Binance herhangi bir yanlış yapmakla suçlanmadı ve CFTC bir yaptırım başlatamaz . Bloomberg ayrıca bu iddia edilen ticaret için bir zaman dilimi belirtmedi.

Binance ve CFTC Sözcüleri yorum taleplerini hemen geri göndermedi. Bununla birlikte, Bloomberg’in raporunun yayınlanmasının ardından yayınlanan bir tweet’te, borsanın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, sık sık istenmeyen haberlere atıfta bulunmak için kullanılan “korku, belirsizlik ve şüphe” kısaltmasını kullanarak raporu “FUD” olarak adlandırmış gibi göründü. kripto endüstrisi.

Haber, Binance’in eski bir ABD senatörü ve Çin büyükelçisi olan Max Baucus’u borsanın ABD düzenleyicileriyle ilişkilerini yönlendirebilecek bir politika danışmanı olarak işe aldığını duyurmasından bir gün sonra geldi . Baucus şu anda bir danışmanlık işi yürütüyor .

Binance, ABD müşterilerine doğrudan kağıt üzerinde hizmet vermiyor, bunun yerine bu amaçla Binance.US olarak faaliyet gösteren San Francisco merkezli bir kuruluş kullanıyor. Buna rağmen, ana borsa iki yılda en az iki kez tüm ABD müşterilerini platformundan çıkaracağını duyurdu.

Araştırma, ABD’li yatırımcıları düzenlenmiş kanallara yönlendirmeye çalışan başka bir işaret düzenleyicisidir.

ABD’de alım satım yapan türevler, kesinlikle CFTC tarafından denetlenmektedir. Ajans , geçen yıl BitMEX’e karşı, ABD müşterilerinin türev ürünler ticaretine izin verdiği iddiaları üzerine bir yaptırım davası açtı. Adalet Bakanlığı’nın da takip ettiği bu dava devam ediyor.

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Dogecoin (DOGE) ,madencilik duyurusu ,video yayın sitesini çökertti,

Read Next

Kripto para al, diye tavsiye verdiği kişi, kâr edince tehditle pay istedi,

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.