Avrupa Merkez Bankası Başkanı, Bitcoin’in Küresel Olarak Düzenlenmesi Gerekiyor

Avrupa Merkez Bankası başkanı Christine Lagarde, bugün Bitcoin’in düzenlenmesi gereken spekülatif bir varlık olduğunu söyledi.

Lagarde, ECB’nin yönetim kurulu toplantısının ardından yapılan basın toplantısında Reuters’e Bitcoin’e verdiği demeçte , “bazı komik işler ve bazı ilginç ve tamamen kınanacak kara para aklama faaliyetleri yürüten oldukça spekülatif bir varlık” olduğunu söyledi.

Bitcoin’in faaliyetinin, önceki ve mevcut cezai soruşturmalar tarafından “çok açık bir şekilde” gösterildiğini söyledi. Geçen ay İtalyan polisi , kripto borsası BitGrail’in CEO’sunu tutukladı ve onu 2 milyon dolarlık kripto para aklamakla suçladı.

Lagarde, “Düzenleme olmalı. Bunun küresel düzeyde uygulanması ve üzerinde anlaşmaya varılması gerekiyor çünkü eğer bir kaçış varsa o kaçış kullanılacaktır. “

“Küresel işbirliği, çok taraflı eylem, ister G7 tarafından başlatılmış olsun, ister G20’ye taşınmış ve ardından genişletilmiş olsun, kesinlikle gereklidir. Bu, ele alınması gereken bir şey ”dedi. 

Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, İngiltere ve ABD’den oluşan G7 ülkeleri geçen ay yaptıkları açıklamada düzenleme için bastırdılar. ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin’den bir sözcü, “dijital para birimlerini düzenleme gereğini” vurguladı. 

Bitcoin’in Ekim başında 10.500 $ ‘dan bu ay 40.000 $’ ın biraz üzerinde yükselen fiyatını yükselten son boğa koşusu hakkında yorum yapan Lagarde, Bitcoin’in “herhangi bir hesap tarafından spekülatif bir varlık” olduğunu söyledi. 

“Bunun bir para birimine dönüşebileceğini varsayanlar için çok üzgünüm ama bu bir varlık.”

Lagarde defalarca Bitcoin’e karşı düzenleme çağrısında bulundu. Geçtiğimiz Kasım ayında, tanımlanabilir bir ihraççı (örneğin Lagarde’nin ECB’si gibi bir merkez bankası) olmadığı için ” kripto varlıkların risk oluşturduğunu” söyledi . Bu, Bitcoin’in oynaklığını açıklıyor, dedi. 

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

GateHub XRP’yi desteklemeye devam edeceğini açıkladı

Read Next

Japonya’nın menkul kıymet düzenleyicisi FSA, XRP bir menkul kıymet değil

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.