Arjantinli Milyarder Bitcoin’in ‘Altından Daha İyi Bir Değer Deposu’ Dedi

Arjantinli milyarder ve e-ticaret platformu Mercado Libre’nin CEO’su Marcos Galperin, bitcoin’in altından daha iyi bir değer deposu olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, milyarder, “transferlerini işlemek için gereken enerji maliyeti” olarak nitelendirdiği için kriptonun fiat para biriminin yerini almayacağını düşünüyor.

Bitcoin Madencilik Enerji Tüketimi Yanılgısı

Net değerinin 7,7 milyar dolar olduğu tahmin edilen Galperin, bir Twitter kullanıcısının sorusuna yanıt verirken açıklamalarda bulundu. Kullanıcı, milyarderin bir BTC sahibi olup olmadığını ve Arjantin’in kripto para birimlerini benimseme olasılığı hakkındaki görüşünü bilmek istedi .

Galperin, kripto para birimlerinin fiat para birimlerinin yerini alması fikrini reddetse de, “kuantum hesaplamanın” Bitcoin ağını etkilediğine inandığı yüksek enerji maliyetleri sorununu çözebileceğini düşünüyor.

Bununla birlikte, milyarderin bitcoin ağ enerji maliyetleri hakkındaki açıklamaları, bitcoincilerden bir yanıt alınmasına neden oldu. Örneğin, milyarderin tweet’ine verdikleri yanıtta Martín Morando adıyla giden bir kullanıcı, Galperin’in yorumlarının ilk kısmına katılıyor. Bununla birlikte, kullanıcı milyardere bitcoin madenciliği anlayışının doğru olmayabileceğini hızlıca açıklar.

Morando , tweet’inde “enerji maliyeti bir sorun değil (ama) kombinasyonun bir parçası” diyor. “Kullanılan enerjinin çoğunun yenilenebilir olduğunu” ekliyor. Twitter kullanıcısı daha sonra milyarderi , bitcoin madenciliğinin enerji verimsiz olduğu teorisini çürüten bir web sitesine yönlendiriyor.

Öte yandan, başka bir kullanıcı olan Ibarra Gustavo, Galperin’e bir soru soruyor:

Mercado Libre ve Mercado Pago’da, çalışan tüm kredi kartı ve Mercado Pago kuruluşlarıyla para transferlerini işlemek için kaç kwh tükettiklerini ölçtüler mi?

Yine de Matias Walkoski gibi diğer kullanıcılar, Galperin’in kuantum hesaplamanın BTC’nin benimsenmesini hızlandırmada etkili olacağına dair fikrine şüpheyle bakıyorlar . Bunun yerine Walkoski, “bir kuantum bilgisayarın yapabileceği tek şeyin BTC’nin şifreleme anahtarlarını hacklenebilir hale getirmek olduğunu” düşünüyor .

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Ripple Malezya-Bangladeş havale gönderim için bir anlaşma imzaladı

Read Next

Kraken, ABD’de İkamet Edenler için XRP satışı Durduracak

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.