Anket, ABD’li Akredite Yatırımcıların% 72’sinin 2021’de Defi’ye Yatırım Yapmayı Planladığını Açıkladı

Yeni bir anket, merkezi olmayan finans (defi) alanını hedefleyen ABD’deki akredite yatırımcılar arasındaki son eğilimi ortaya çıkardı. Çalışma, büyük çoğunluğunun bu yıl defi’ye yatırım yapma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Katılımcıların% 70’i Bitcoin’e Zaten Yatırım Yaptı

379 akredite yatırımcı ile anket yapan Xangle’a göre , bunların% 67’si defi hakkında biraz bilgi sahibidir. Genel olarak, bu tür katılımcılar geçen yıl kripto para birimi endüstrisine önemli bir ilgi duyduklarını iddia etti.

Ancak,% 72,2’si önümüzdeki 12 ay içinde Defi’ye “yatırım yapma olasılığının çok yüksek olduğunu” belirttiği için, yüksek ilgi katılımcıların ötesine geçiyor.

Araştırma, ankete katılan akredite yatırımcıların sadece% 17,5’inin “yatırım yapma olasılığının bir dereceye kadar” olacağını düşünen kategoride olduğunu belirtti.

Dahası, kripto varlık açıklama platformu, katılımcıların koronavirüs salgını öncesine göre şimdi daha fazla yatırım yaptığını buldu. Rakamlara göre, ankete katılan ABD akredite yatırımcıların% 70’i Bitcoin’e ( BTC ) yatırım yaptı .

Xangle eklendi:

Ankete katılan yatırımcılar, bitcoin’i kısa vadeli yatırımlar veya satın alma ve tutma yoluyla yüksek getiri sağlayacak bir değer deposu olarak görüyorlar.

Yine de, katılımcılar, defi de dahil olmak üzere kripto endüstrisinde tüketicinin korunmasına ilişkin bir düzenleme eksikliği olduğuna inanıyor. Araştırmaya göre% 78’i “düzenleyicilerin yatırımcıları daha fazla korumaya ihtiyacı olduğunu” düşünüyor

Ankete katılanlar, yatırımcıları kriptodan geri tutan şeylerin düzenleyici korumanın eksikliği, dolandırıcılık ve sektördeki farkındalık ve eğitim eksikliği olduğuna inanıyordu.


Bitcoin ‘Gelecekteki İadeler için En İyi Seçim’ Olarak Kalmaya Devam Ediyor

Defi’ye yatırım yapmaya yaygın bir ilgi olmasına rağmen, ankette, bitcoin’in hala “gelecekteki getiriler için” en iyi seçim olduğu sonucuna varıldı.

Xangle, akredite yatırımcıların yatıracak 100.000 $ ‘ı olsaydı ancak dört yıl boyunca bırakmak zorunda kaldıklarında, “% 31.7 Bitcoin’i seçecek,% 29 daha iyi yatırım olarak mavi çipli hisse senetlerine gidecek” dedi.

Xangle’ın kurucu ortağı Lihan Lee ankete şu yorumu yaptı:

Anket bulguları, akredite yatırımcıların kripto varlıklarına yatırım yapma konusunda çok heyecanlı olduklarına dair inancımızı doğruladı, ancak düzenleyici korumanın olmaması, dolandırıcılıklar ve sektördeki farkındalık ve eğitim eksikliği nedeniyle geri çekiliyorlar. Olumlu bir deneyime sahip olmalarını ve yatırım yapmaya devam etmelerini sağlamak için ihtiyaç duydukları her şeyi bu yeni yatırımcı dalgasına sağlamak sektörün tamamı için son derece kritik.

Xangle, anket için kimin “akredite yatırımcı” olarak sınıflandırılmaya uygun olduğunu belirlemek için aşağıdaki yönergeleri aldı:

379 yanıtlayıcımız, kripto para birimleri gibi tescil edilmemiş menkul kıymet alım satımı yapabilen akredite yatırımcılar olarak kabul ediliyor. SEC’in 501 Kuralı’na göre, katılımcılarımızın% 71’i olan bireyler için minimum 200.000 $ veya katılımcılarımızın kalan% 29’u olan 300.000 $ ortak gelire sahip olmaları gerekir

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Kripto para al, diye tavsiye verdiği kişi, kâr edince tehditle pay istedi,

Read Next

Bitcoin artık Visa ve Mastercard’ın toplamından daha değerli!,

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.