Analist, Paypal’ın Bitcoin İşinden 2 Milyar Dolar Gelir Kazandı

Mizuho Securities analisti Don Dolev, Paypal’ın 2023 yılına kadar bitcoin işinden 2 milyar dolara kadar gelir elde edeceğini tahmin ediyor. Bu yıl, ödeme devinin toplam gelirinin% 20 artmasını bekliyor.

Dolev, Paypal kripto kullanıcılarının% 50’sinin uygulamayı her gün açmasıyla “kripto nedeniyle etkileşimde çarpıcı bir artış” olduğunu söylüyor. Dolev bu hafta müşterilere verdiği bir notta, “Hem anketimiz hem de yönetim yorumumuz, kripto nedeniyle katılımda çarpıcı bir artış olduğunu ortaya koyuyor 

Paypal, Ekim ayında 346 milyon aktif kullanıcısının artık Paypal hesaplarını kullanarak bitcoin ve diğer dijital varlıkları satın alabileceğini, tutabileceğini ve satabileceğini duyurdu. Şirketin, Paxos’un fiat-kripto borsası Itbit üzerinde çalışan kripto hizmeti, o zamandan beri bir ilgi patlaması yaşadı.

Bir zamanlar Paypal , yeni basılan tüm bitcoin’in% 70’ini satın alıyordu . Dolev’in araştırması , Bitcoin ( BTC ) tüccarlarının Paypal uygulamasını bitcoin olmayanlara göre üç kat daha fazla kullandığını ve Paypal dijital cüzdanlarında önemli ölçüde daha yüksek nakit bakiyelerine sahip olduklarını buldu.

Dolev, Paypal hissesi için hedef fiyatını 290 dolardan 350 dolara yükseltti. Hisse Cuma günü Nasdaq Borsası’nda% 0,94 düşüşle 239,79 $ ‘dan kapadı. Son 52 haftada, hisse senetleri 249.85 $ ‘a ve en düşük 82.07 $’ a ulaştı.

İlgili bir gelişmede, Moffett Nathanson’da analist olan Lisa Ellis, Paypal’ın kripto işinin 2021’de grup gelirine 600 milyon dolara kadar katkıda bulunacağını öngördü. “Uzun vadede, Paypal’ın kripto para birimi girişimlerinin önemli stratejik değere sahip olduğuna inanıyoruz” Market Watch tarafından söylendiği gibi aktarıldı.

Ellis, bunun “Paypal ve Venmo uygulamalarını geniş bir finansal hizmetler yelpazesi için” hedef uygulamalar “olarak çeşitlendirmeye ve Paypal’ı kripto para birimlerinin tüketici ödeme sistemindeki uzun vadeli rolünü şekillendirmeye yardımcı olacak şekilde konumlandırmaya yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Karanlığa gömülen İran, Bitcoin madenciliğini suçluyor

Read Next

Biden,1.9 trilyon dolarlık yardım planını ‘ilk adım’ olarak nitelendirdi

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.