ABD Para Birimi Denetleyici(OCC) Kripto Bankası Olarak Çalışmak İçin Lisans Aldı

ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC), ülkedeki ilk federal olarak yetkilendirilmiş dijital varlık bankasını başlatmak için kripto saklama sorumlusu Anchorage’a şartlı onay verdi.

Bir de açıklamada Ocak 13, 2021 tarihinde, OCC şirketin operasyonlarının gözden geçirilerek, bu Anchorage Dijital Bank oluşturmanızı sağlar milli güven bankacılık tüzüğü, aldığını söyledi.

Onay ile Anchorage’ın artık OCC’nin sermaye ve likidite gerekliliklerine ve belirli risk yönetimi prosedürlerine uyması beklenecektir. Firma bu amaçla bankacılık düzenleme kurulu ile bir anlaşma imzaladı.

ABD Hazine Bakanlığı’nın bir birimi olan düzenleyici, “Bu başvuru sahibini federal bankacılık sistemine getirerek, banka ve endüstri OCC’nin kapsamlı denetim deneyiminden ve uzmanlığından yararlanacaktır” dedi.

“Aynı zamanda, Anchorage onayı, Ulusal Banka Yasası kapsamında sağlanmış olan ulusal banka sözleşmelerinin 21. yüzyılda finansal hizmetlere yönelik gelişen yaklaşımları barındıracak kadar geniş ve esnek olduğunu gösteriyor” diye ekledi.

2017 yılında Nathan McCauley ve Diogo Mónica tarafından kurulan Anchorage, kurumsal yatırımcılara kripto saklama ve ticaret hizmetleri sunmaktadır. Firmanın yılda yaklaşık 100 milyar dolarlık işlem yönettiği bildiriliyor.

Anchorage, diğer şeylerin yanı sıra, geleneksel bankaların şirkette alt gözetim dediği yöntemle kripto hizmetleri sunmasını kolaylaştırmayı umarak geçen yıl bir ulusal bankacılık sözleşmesine başvurdu.

Çarşamba günkü bir blog yazısında McCauley ve Mónica şunları detaylandırdı:

Ulusal bir banka tüzüğüne sahip olmak, Anchorage Digital Bank’ı ülkedeki diğer ulusal bankalarla aynı düzenleyici temele oturtmaktadır. Kuruluşumuzdan bu yana, kripto ile geleneksel finans arasındaki sınırları bulanıklaştırarak defalarca kredilendirildik. Bugün, bu satırların silinmeye başladığını görmekten mutluyuz.

Anchorage, federal bir tüzük alan ilk kripto para birimi oldu. Bununla birlikte, geçen yıl Kraken ve Avanti, Wyoming eyaleti tarafından dijital varlık bankaları olarak çalışmak üzere lisans aldı. Eyalet tüzüğü ikilinin ulusal olmasına izin veriyor, ancak sınırlar var.

Anchorage bankacılık tüzüğü, ABD’deki kripto endüstrisinin büyümesinde önemli bir gelişme olarak görülüyor. OCC, Vekaletname Sorumlusu Brian Brooks altında, yeni gelişen sektörün inşasında bir miktar ilerleme gösterdi. Geçen yıl, düzenleyici, bankaların uzlaşma için stablecoin ve halka açık blockchain kullanmasına izin verdi. OCC ayrıca, ABD bankalarının ihraççılar için stabilcoin rezervleri tutmaları için yeşil ışık yaktı.

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Popüler Youtuber Ali Spagnola Yanlışlıkla Bitcoin Zengin Oldu

Read Next

Bitcoin Balonu Er Ya Da Geç Patlayacak!

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.