29 Kripto Borsası Güney Kore’de Yeni Düzenlemeden Kurtuldu, 37 Borsa Kapatılacak,

Güney Kore’deki kripto borsaları ve hizmet sağlayıcılarının yeni düzenleme kapsamında açık kalma gereksinimlerini karşılaması için son tarih geçti. Yirmi dokuz kripto para borsası işlemlere devam etmek için son tarihe yetiştiler ancak bunlardan sadece dördü Kore wonu ile ticaret sunabiliyor.

Yeni Güney Kore Kripto Düzenlemesi Yürürlükte

Belirtilen Finansal İşlem Bilgilerini Raporlama ve Kullanma Yasası, kripto borsalarının Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) sertifikası almasını ve 24 Eylül gece yarısına kadar ülkenin Mali İstihbarat Birimi’ne (FIU) bir rapor sunmasını gerektirir. Kore Won’u, kullanıcılara gerçek ad hesapları sunmak için yerel bir banka ile ortaklık kurmalıdır.

Güney Kore’nin en büyük mali düzenleyicisi olan Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), Cumartesi günü yaptığı açıklamada, 29 kripto borsasının ISMS sertifikalı olduğunu ve son tarihten önce FIU’ya bir rapor sunduğunu söyledi. Gönderimleri üç ay içinde işleme alınacaktır.

Upbit, Bithumb, Coinone ve Korbit gibi 29 borsadan sadece dördü, kullanıcılarına gerçek ad hesapları sunmak için bankalarla başarılı bir şekilde ortaklık kurdu. Borsaların, tüccarlara Kore wonu karşılığında kripto para birimleri satın alma ve satma olanağı sunması için bir banka ortaklığı gereklidir. Kalan 25 borsanın yalnızca kripto borsaları olarak çalışmasına izin verilir.

29 kripto borsası, hükümetler arası bir kara para aklamayla mücadele gözlemcisi olan Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından tavsiye edildiği gibi, “seyahat kuralı” adı verilen küresel kara para aklama karşıtı standartları benimsemek için bir sistem kurmakla yükümlüdür.

Bithumb, Coinone ve Korbit, Güney Kore’nin en büyük borsası olan Upbit kendi sistemi üzerinde çalışırken, seyahat kuralına uymak için ortak bir sistem geliştiriyor.

Cuma son tarihinden sonra, 37 küçük kripto borsası düzenleyici gereklilikleri karşılayamadı ve işletmelerini kapatmak zorunda kaldı. Bunu yapmayan borsalar 50 milyon wona (42.365 $) kadar para cezası veya beş yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya.kaynak

Güney Kore’deki düzenleyici gereklilikleri karşılayan 29 kripto borsası hakkında ne düşünüyorsunuz

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

CoinGecko, CoinMarketCap, TradingView artık Çin’de engellendi,

Read Next

Elon Musk Kripto paraları yok etmek imkansız

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.