10.000 Finansal Kurum Artık Müşterilerinin Banka Hesaplarından Bitcoin Almasına, Satmasına ve Tutmasına İzin Verebilir

Finserv ve New York Digital Investment Group (NYDIG) arasındaki işbirliği sayesinde, her büyüklükteki bankalar ve kredi birlikleri, bankacılık platformlarında bitcoin satın alma, satma ve tutma işlemlerini artık kolaylaştırabilir. Finserv’in şu anda yaklaşık 10.000 finans kurumu müşterisi var.

Tüm Bankalar Artık Müşterilerin Banka Hesapları Üzerinden Bitcoin Almasına, Satmasına, Tutmasına İzin Verebilir

Ödemeler ve finansal teknolojide küresel bir lider olan Finserv Inc. (NASDAQ: FISV), Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Her büyüklükteki bankalar ve kredi birlikleri, dijital bankacılık platformlarında bitcoin satın almayı, satmayı ve tutmayı kolaylaştırabilir” dedi.

Finserv, bitcoin seçeneğini etkinleştirmek için 10 milyar dolarlık alternatif varlık yöneticisi Stone Ridge’in bir bitcoin teknolojisi ve finansal hizmetler yan kuruluşu olan New York Digital Investment Group (NYDIG) ile entegre oldu.

Finserv’in dünya çapında yaklaşık 10.000 finans kurumu müşterisi, yaklaşık 6 milyon ticaret yeri ve 100 milyon dijital bankacılık kullanıcısı, web sitesi ayrıntıları vardır. S&P 500 Endeksi ve Fortune 500’ün bir üyesi olan şirket, saniyede 12 binden fazla finansal işlemi kolaylaştırdığını iddia ediyor.

Duyuru, “NYDIG ile entegrasyonun, tüketicilere, bitcoin işlemlerini doğrudan finans kurumlarının çevrimiçi ve mobil bankacılık portallarında yönetmelerine olanak tanıyacak ve kullanıcılara, güvenilir finansal kurumları aracılığıyla popüler dijital varlığı satın almanın, satmanın ve tutmanın kolay bir yolunu sunacağını” açıklıyor.

Finserv’in dijital ve veri sorumlusu Byron Vielehr şunları söyledi:

Kripto para birimine ve özellikle bitcoin’e olan ilgi, son birkaç yılda, bitcoin yatırımının artık yaygın bir faaliyet olduğu noktaya kadar fırladı.

“İnsanlar finansal faaliyetlerini yönetmek için merkezi bir yer olarak finansal kurumlara yönelmeye devam ediyor ve bu yeteneği sunabilmek, bankaları ve kredi birliklerini müşterilerinin finansal yaşamlarının ön saflarında konumlandırmaya yardımcı olacak” duyurusu devam ediyor.

California merkezli First Foundation Bank (NASDAQ: FFWM), müşterilerine bitcoin seçeneğini sunmak için halihazırda Finserv ve NYDIG ile birlikte çalışıyor. CEO Scott F. Kavanaugh şu yorumu yaptı:

Dijital varlıklar tüketicilerin ve yatırımcıların dikkatini çekti. Eğer sektörümüz kendini yeniliğe ve müşterilerimizin finansal geleceğine gerçekten adamışsa, bu alanda lider olmamız ve günlük finansal konularda bitcoin kullanımı için güvenli ve güvenilir bir platform oluşturmaya yardımcı olmamız gerekiyor.

Finserv ve NYDIG, bankaların müşterilerinin banka hesaplarında bitcoin satın almalarına, satmalarına ve tutmalarına izin vermelerine ek olarak, “bankaların bitcoin tabanlı ödül programlarını uygulama yeteneği de dahil olmak üzere ek işlevler uygulamak için çalışıyor” duyuru notları.kaynak

Tüm bankaların ve kredi birliklerinin, müşterilere platformlarında bitcoin satın alma ve satma seçeneği sunması gerektiğini düşünüyor musunuz?

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

İran’da bitcoin depremi

Read Next

Bitcoin ATM operatörü Athena Bitcoin, El Salvador’da 1.500 bitcoin ATM kurma planını açıkladı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla