1.000 avroyu geçen kripto para işlemlerine sıkı takip

Avrupa Komisyonu tarafından yayımlanan güncel yasa teklifinde 1.000 avro üstü işlemlerin incelenmesi isteniyor

Avrupa Komisyonu, kripto varlık hizmet sağlayıcılarının para transferleri esnasında ek Kara Para Aklamayı Önleme prosedürünü uygulamalarını gerektiren yeni bir teklif yayımladı. Bu teklifin amacı, kara para aklama faaliyetinin Avrupa Birliği içinde yayılmasını önlemek.

Teklife göre hizmet sağlayıcılar transferi gerçekleştiren kişinin adını, hesap numarasını, hesabın bulunduğu yeri ve işlemin gerçekleştirildiği yeri kaydetmeli. Teklif kapsamında gönderenin adresi, resmi belge numarası, müşteri kimlik numarası veya doğum tarihiyle yeri de gerekli olacak. Hizmet sağlayıcıların da benzer şekilde hak sahibi adının ve hesap numarasının, bu hesabın nerede olduğuyla ilgili bilgilerle birlikte transfere dahil edilmesini sağlaması gerekiyor. Kripto varlık sağlayıcısı, transferin kaynağına ilişkin bilgilerin dahil edilip edilmediğini veya eksik olup olmadığını tespit etmek için prosedürlere ihtiyaç duyacak.

Bu ek bilgi gereksinimleri, değeri 1.000 avroyu aşan transferler veya peşi sıra yapılan ve toplam tutarı 1.000 avroyu aşan ödeme işlemlerinin görülmesi durumunda uygulanacak.

Toplamı 1.000 avroyu aşan, ancak bağlantılı görünmeyen sıralı ödemenin olduğu durumlarda, ödeme hizmeti sağlayıcısının bilgileri doğrulaması gerekmeyecek.

Güncellenen gereksinimler, Avrupa Komisyonu tarafından salı günü öne sürülen dört yasama önerisinin bir parçası. Önerilerin tümü, şüpheli işlemlerin tespitini kolaylaştırma ve kara para aklama ile terör faaliyetlerinin finansmanını durdurma hedefine yönelikti. Avrupa Parlamentosu teklifler hakkında son sözü söyleyecek. Tekliflerin yasalaşması iki yılı bulabilir.kaynak

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Mastercard kripto para destekli kart programını duyurdu

Read Next

Elon Musk, Tesla ve SpaceX’in Bitcoin’e ve Ethereum’a Yatırımı var,!

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla